Αρμάνι Μιλάνο - Εφές 92-76:Καθάρισαν οι Ιταλοί στο 4ο δεκάλεπτο

Η Αρμάνι επικράτησε της Εφές με 92-76 με ξέσπασμα στην 4η περίοδο και έφτασε τις 3 νίκες στην φετινή Ευρωλίγκα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι ομάδες πήγαιναν χέρι χέρι στο σκορ με το δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με βραχεία κεφαλή των Ιταλών (19-18)

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Αρμάνι πήρε κάποιες μικρές διαφορές, με μεγαλύτερη αυτή των 9 πόντων με τρίποντο του Σέιβον Σιλντς (36-27), με την ανάπαυλα να την βρίσκει στο +4 (43-39)

Στο τρίτο δεκάλεπτο το παιχνίδι εκακολουθούσε να είναι πολύ αμφίρροπο με πολλές ισοπαλίες και εναλλαγές στο σκορ και οι ομάδες πήγαν στην τέταρτη περίοδο με διαφορά 2 πόντων υπέρ της Αρμάνι.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Ιταλοί ξέσπασαν και με επιμέρους σκορ 29-15 σάρωσε τους Τούρκους και έφτασε στο 3ο ροζ φύλλο αγώνα την φετινή σεζόν.

Ο Σιλντς με 18 πόντους και ο Μέλι με 13 πόντους και 10 ριμπάουντ ήταν οι πολυτιμότεροι για τους Ιταλούς, ενώ ο Κλάιμπερν με 18 και ο Τόμσον με 17 πόντους ήταν οι καλύτεροι της Εφές.

Τα δεκάλεπτα:19-18,43-39,63-61,92-76