Μερκεζεφεντί-Γαλατασαράι 77-93: Εκτός έδρας νίκη για την αντίπαλο του ΠΑΟΚ στο BCL

Με το... δεξί στη νέα σεζόν μπήκε η Γαλατάσαραϊ, που επικράτησε της Μερκεζεφέντι εκτός έδρας με 93-77. Η ομάδα από την Κωνσταντινούπολη θα αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ στους ομίλους του Basketball Champions League.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον πρώτο λόγο στην αρχή του αγώνα και προηγήθηκαν με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (46-40).

Η Γαλατασάραι διεύρυνε το προβάδισμα της στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε εκτός έδρας την Μερκεζεφέντι με 93-77.

Από την Γαλατασαράι διακρίθηκαν οι Ράντεμπο και Καμπατσά με 15 και 14 πόντους, ενώ οι Άκπιναρ και Γουόλντεν είχαν από δέκα πόντους. Από την Μερκεζεφέντι ξεχώρισε ο Οτούρου με 20 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Δεκάλεπτα: 18-25, 40-46, 56-73, 77-93