Μπάγερν-Αμβούργο 90-79: Νίκη για την ομάδα του Λάσο και τώρα...Παναθηναϊκός

Η Μπάγερν Μονάχου νίκησε εντός έδρας το Αμβούργο με 90-79 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 2-1, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 1-2.

Αν και οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (31-28), οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 13 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (54-41).

Οι Βαυαροί κράτησαν την διαφορά τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με έντεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (69-58). Η Μπάγερν Μονάχου διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας το Αμβούργο με 90-79. Η ομάδα του κόουτς Λάσο θα αντιμετωπίσει τον Παναθηναικό, την Πέμπτη (12/10) στην Αθήνα, για την δεύτερη αγωνιστική της Euroleague.

Από την Μπάγερν Μονάχου διακρίθηκαν οι Φρανσίσκο και Όμπστ με 18 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από το Αμβούργο ξεχώρισαν οι Κρίστμας και Ντουρχάμ (10 ριμπάουντ και 6 ασίστ) με 18 και 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 28-31, 54-41, 69-58, 90-79