Εθνική Ελλάδας Νέων Ανδρών-Εθνική Λιθουανίας 62-80: Βαριά ήττα για την γαλανόλευκη

Η Εθνική Ελλάδας Νέων Ανδρών δεν τα κατάφερε κόντρα στην Εθνική Λιθουανίας και ηττήθηκε με 80-62, για την δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του ευρωπαικού πρωταθλήματος.

Η χώρα από την Βαλτική πήρε διαφορά από τα πρώτα λεπτά και προηγήθηκε με επτά πόντους στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (43-36). Η Εθνική Λιθουανίας είχε τον πρώτο λόγο στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε την Εθνική Ελλάδας Νέων Ανδρών με 80-62.

Από την Εθνική Ελλάδας Νέων Ανδρών διακρίθηκαν οι Μαντζούκας και Οικονομόπουλος με 14 και 8 πόντους αντίστοιχα.