Ρεάλ Μ. – Μπέτις 68-66: Ξεχώρισε ο Βούκσεβιτς (vid)

Φιλική νίκη για την Ρεάλ Μαδρίτης, που αν και στο φινάλε… έπαιξε με την φωτιά, τελικά επικράτησε της Μπέτις με 68-66.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, όπως δείχνει το 39-38 του 20’ για την «Βασίλισσα». Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι παίκτες του Πάμπλο Λάσο ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους, φτάνοντας στο +12 (58-46 στο 30’). Η Μπέτις, όμως, όχι μόνο επέστρεψε στο παιχνίδι, αλλά πέρασε και μπροστά στο σκορ, λίγο πριν το τέλος. Στο φινάλε, όμως, η «Βασίλισσα» είχε τις απαντήσεις, η Μπέτις αστόχησε στο σουτ της νίκης, με την Ρεάλ να επικρατεί με 68-66.

13 πόντους σημείωσε ο Τζέφρεϊ Τέιλορ, 12 ο Αμπάλντε, ενώ ο Τριστάν Βούκσεβιτς, με οκτώ πόντους στο ντεμπούτο του στην πρώτη ομάδα της «Βασίλισσας», ήταν ένας από τους παίκτες που ξεχώρισαν στο παιχνίδι, στο οποίο δεν αγωνίστηκε ο Καμπάτσο.

Τα δεκάλεπτα: 18-18, 39-38, 58-46, 68-66