Γεωργία-Ιράν 84-72: Είχε τέσσερις απουσίες, αλλά συνεχίζει νικηφόρα η ομάδα του Ζούρου

Η Γεωργία υπό τις οδηγίες του Έλληνα προπονητή, Ηλία Ζούρου νίκησε το Ιράν σε φιλικό αγώνα με 84-72.

Η ομάδα του κόουτς Ηλία Ζούρουδεν είχε στην διάθεση του στον φιλικό αγώνα στην Τιφλίδα, τους Σενγκέλια, Μαμουκελασβίλι, Μπιτάτζε και ΜακΦάντεν.

Παρά τις απουσίες οι γηπεδούχοι είχαν τον πρώτο λόγο στην αρχή του αγώνα και προηγήθηκαν με 16 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (44-27). Η Γεωργία διατήρησε το προβάδισμα της στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε το Ιράν σε φιλικό αγώνα με 84-72.

Από την Γεωργία διακρίθηκαν οι Σερμαντίνι, Τζιντσαράντζε και Τουρτζιλάντζε με 17, 14 και 11 πόντους αντίστοιχα. Από το Ιράν ξεχώρισε ο Αγκαγιανπούρ με 13 πόντους, ενώ οι Γιακτσαλιντεκόρντι και Αγκαμίρι πρόσθεσαν από 12 πόντους ο καθένας.
 Δεκάλεπτα: 21-13, 44-27, 66-54, 84-72