Ρίτας-Περιστέρι 88-106: «Διπλό» με «39αρα» του Γκρέι

Το Περιστέρι έκανε μια πολύ καλή εμφάνιση και νίκησε εκτός έδρας της Ρίτας Βίλνιους με 106-88, στον πρώτο του αγώνα για την φετινή σεζόν του BCL.

Το Περιστέρι είχε από την πρώτη περίοδο τα ηνία του αγώνα (27-22), με την Ρίτας Βίλνιους να φέρνει το ματς στα ίσα στο ημίχρονο (51-51).

Οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά με εννιά πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (80-71) και ξέφυγε στο σκορ με ένα επί μέρους 26-17 στην τέταρτη περίοδο. Η ομάδα από τα δυτικά προάστια νίκησε εκτός έδρας της Ρίτας Βίλνιους με 106-88.

Από την Ρίτας Βίλνιους ξεχώρισαν οι ΜακΚάλοου και Γκιρντζιούνας με 22 και 15 πόντους αντίστοιχα, ενώ από το Περιστέρι διακρίθηκε ο Στίβεν Γκρέι με  39 πόντους και ο Τρε ΜακΛίν με 19 πόντους.

Περίοδοι: 22-27, 51-51, 71-80, 88-106.