Μποντρούμ Σπορ-Εφές 75-87: Ζορίστηκε για τρία δεκάλεπτα αλλά πήρε το διπλό η ομάδα του Τσαν

Η Εφές νίκησε εκτός έδρας την Μποντρούμ Σπορ με 87-75 και έκανε το 2/2, ενώ οι γηπεδούχοι έχουν δύο ήττες σε ισάριθμους αγώνες.

Οι δύο ομάδες είχαν τα σερί τους στα πρώτα λεπτά, με την Μποντρούμ Σπορ να είναι μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (21-18). Η ομάδα του κόουτς Τσαν είχε ένα επί μέρους σκορ 27-21 στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (45-42).

Ντέρμπι έγινε στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με τις δύο ομα΄δες να είναι ισόπαλες στο τέλος της τρίτης περιόδου (64-64). Η Εφές είχε ένα επί με΄ρους σκορ 23-11 στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Μπόντρουμ Σπορ με 87-75.

Από την Εφές διακρίθηκαν οι Μπομπουά και Γουίλις με 21 και 17 πόντους αντίστοιχα. Από την Μποντρούμ Σπορ ξεχώρισαν οι Μουρ και Άρτις με 16 και 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 21-18, 42-45, 64-64, 75-87