Βιλερμπάν-Μπούρζ 85-77: Επικράτηση στο ρελαντί στο ντεμπούτο του Νάιτ

Η Βιλερμπάν επικράτησε εντός έδρας της Μπούρζ με 85-77 στο ντεμπούτο του Μάρκος Νάιτ και ανέβηκε στο 6-2 και την δεύτερη θέση, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 4-4 και την 11η θέση.

Η Βιλερμπάν ξεκίνησε πολύ δυνατά και ήταν μπροστά με έντεκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-14). Η Μπούρζ μάζεψε την διαφορά στο δεύτερο δεκάλεπτο με ένα επί μέρους σκορ 28-19, αλλά οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα τους και προηγήθηκαν με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (44-42).

Η Βιλερμπάν, παρά την πίεση της Μπούρ ιδιαίτερα στην τέταρτη περίοδο, διατήρησε την διαφορά και νίκησε εντός έδρας με 85-77.

Από την Βιλερμπάν διακρίθηκαν οι Τζόουνς και Οκόμπο με 19 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπούρζ ξεχώρισαν οι Σουλαιμόν και Τζουλιέν με 19 και 18 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 25-14, 44-42, 69-60, 85-77