Ζαλγκίρις-Νεβέζις 102-77: Έκαναν το 7/7 οι πράσινοι

Η Ζαλγκίρις Κάουνας υπερασπίστηκε την έδρα της και νίκησε εντός έδρας την Νεβέζις με 102-77, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 7-0, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 1-4.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με την Ζαλγκίρις να είναι μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου. Οι "πράσινοι" πάτησαν το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 18 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (49-31).

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά στο δεύτερο μέρος και διεύρυναν το προβάδισμα τους και προηγήθηκαν με 26 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (74-48). Η Ζαλγκίρις Κάουνας διατήρησε την διαφορά στην τέταρτη περίοδο και νίκησε την Νεβέζις με 102-77.

Από την Ζαλγκίρις Κάουνας διακρίθηκαν οι Λουκοσιούνας και Μπλάζεβιτς με 16 και 12 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Νεβέζις ξεχώρισε ο Κούκσικς με 16 πόντους, με τους Ντουάλα και Βαλίνσκας να σκοράρουν από εννιά πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 27-25, 49-31, 74-48, 102-77