Winner League: Νίκες για τους γηπεδούχους!

Εύκολη νίκη για την Αϊρόνι Ναχαρίγια που επικράτησε με 94-76 της Γκαλίλ Ελιόν. Χρειάστηκε την παράταση η Χάποελ Εϊλάτ (103-89).

Στην παράταση κρίθηκε η αναμέτρηση ανάμεσα σε Χάποελ Εϊλάτ και Αϊρόνι Νες Ζιόνα.

Οι γηπεδούχοι πραγματοποίησαν καλύτερο πρώτο δεκάλεπτο (25-19, 10'), ενώ στη συνέχεια η Αϊρόνι όχι μόνο κατάφερε να πλησιάσει και να βρεθέι σε απόσταση αναπνοής, αλλά και να περάσει μπροστά με 5 πόντους (63-68) δέκα λεπτά πριν το τέταρτο δεκάλεπτο. Έκτοτε, οι δύο ομάδες συνέχισαν χέρι-χέρι μέχρι τη λήξη της τέταρτης περιόδου (89-89, 40') με την Χάποελ Εϊλάτ να παίρνει τη νίκη στην παράταση, στην οποία πέτυχε 14 πόντους έναντι 0 (!) των φιλοξενούμενων.

Tα δεκάλεπτα: 25-19, 42-40, 63-68, 89-89, 103-89(παρ.)

Χωρίς άγχος η Αϊρόνι Ναχαρίγια.

Πιο εύκολο ήταν το έργο της Αϊρόνι Ναχαρίγια που κέρδισε με 94-76 την Γκαλίλ Ελιόν. Οι γηπεδούχοι έιχαν τον έλεγχο καθ' όλη την διάρκεια του αγώνα και με κλειδί την τρίτη περίοδο (76-58, 30'), έφτασαν εύκολα στη νίκη (94-76, 40').

Τα δεκάλεπτα: 24-16, 49-39, 76-58, 94-76.