Γερμανία : Με νίκες συνεχίζουν Άλμπα και Μπάγερν

Αν και δυσκολεύτηκαν Άλμπα και Μπάγερν συνέχισαν με νίκες τις υποχρεώσεις τους στο εγχώριο πρωτάθλημα επικρατώντας της Όλντενμποργκ και της Ουλμ αντίστοιχα για την 11η αγωνιστική.

Όντας πίσω στο σκορ για 30 λεπτά , η Άλμπα έκανε την αντεπίθεση στην τελευταία περίοδο και με το επιμέρους 24-11 στην τελευταία περίοδο , νίκησε της μαχητική Όλντενμποργκ με σκορ 90-85. Η Άλμπα βρίσκεται στο 7-3 της βαθμολογίας με ένα παιχνίδι λιγότερο , ενώ η Όλντενμποργκ στο 5-6.

Πρώτος σκόρερ για την ομάδα του Γκονζάλεθ ήταν ο Τίμαν με 24 πόντους , ενώ από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Σχρόουμαν με 20 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 25-19, 47-40, 74-66, 85-90

Από την άλλη η ομάδα του Λάσο , με ένα επιθετικό ξέσπασμα στην τελευταία περίοδο , πανηγύρισε την νίκη στο ντέρμπι με την Ούλμ επικρατώντας με σκορ 95-80. Η Μπάγερν βρίσκεται στο 7-3 με παιχνίδι λιγότερο ,ενώ η Ουλμ στο 8-3.

Πρώτος σκόρερ για τους Βαυαρούς ήταν ο Μπολμάρο με 19 , ενώ για την Ουλμ ξεχώρισε ο Ντε Πόλα με 18 πόντους

Τα δεκάλεπτα: 25-17, 43-45, 66-63, 95-80