Μπάγερν - Σιντέινικς 96-87: Πρεμιέρα με νίκη για τους Βαυαρούς στο καινοτόμο γυάλινο παρκέ

Στο καινοτόμο γυάλινο παρκέ του γηπέδου Audi Dome, η Μπάγερν Μονάχου νίκησε την Σιντέινικς με 96-87΄. Οι Βαυαροί έκαναν το 1-0, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 0-1.

Η Σιντέινικς είχε τον πρώτο λόγο στα πρώτα λεπτά, με τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες στο τέλος της πρώτης περιόδου (22-22). Η Μπάγερν Μονάχου ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 28-18, προηγήθηκε με δε΄κα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (50-40).

Η ομάδα του κόουτς Λάσο κράτησε την απόσταση της στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με δέκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (73-63). Η Μπάγερν Μονάχου διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε την Σιντέινικς με 96-87.

Από την Μπάγερν Μονάχου διακρίθηκαν οι Μπολμάρο και Μπόνγκα με 16 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από την Σιντέινικς ξεχώρισαν οι Ντ. Μπόλντγουιν και Μπίρτσεβιτς με 17 και 16 πόντους.

Δεκάλεπτα: : 22-22, 50-40, 73-63, 96-87