Τσεντεβίτα Ολίμπια-Μπούρσασπορ 104-88: Την... ισοπέδωσε με «33άρα» του Μπλάζιτς (vid)

Η Τσεντεβίτα Ολίμπια υπερασπίστηκε την έδρα της και νίκησε την Μπούρσασπορ με 104-88, σε ένα παιχνίδι εξ' αναβολής για τον τέταρτο όμιλο του EuroCup, στον οποίο βρίσκεται και ο Προμηθέας.

Η Τσεντεβίτα Ολίμπια ήταν ανώτερη από τα πρώτα λεπτά του αγώνα μέχρι το τέλος και πήρε μια νίκη, με την οποία βρίσκεται στην τρίτη θέση, ανεβάζοντας το ρεκόρ της στο 3-2, ενώ η Μπουρσασπόρ βρισκεται στην  τελευταία θέση της βαθμολογίας, έχοντας πέντε ήττες σε ισάριθμα ματς.

Η Σλοβένικη ομάδα, της οποίας ο άσος, Ρόκο Λένι Ούκιτς μίλησε στο superbasket.gr,  ήταν μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (58-54), ενώ απέκτησε μεγαλύτερο προβάδισμα στο δεύτερο ημίχρονο, με αποτέλεσμα να κερδίσει την Μπουρσασπόρ με 104-88.

Από την Τσεντεβίτα-Ολίμπια ξεχώρισε ο Μπλάζιτς με 33 πόντους, ενώ ο Πέρι πρόσθεσε από 15 πόντους. Από την τουρκική ομάδα διακρίθηκαν οι Μίνφορντ και Μπατούκ με 25 και 17 πόντους αντίστοιχα.

Τα δεκάλεπτα: 27-26, 58-54, 85-76, 104-88.