Μπάγερν - Αρμάνι 85-82: Οι Γερμανοί επέστρεψαν, στο 2-2 η σειρά

Η Μπάγερν Μονάχου επέστρεψε από το -13 και κατάφερε να πάρει τη νίκη (85-82) για να ισοφαρίσει σε 2-2 την σειρά με την Αρμάνι Μιλάνο.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο, ωστόσο η Μπάγερν ήταν εκείνη που είχε το προβάδισμα (23-19, 10'). Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Αρμάνι με οδηγό τον Ντιλέινι (μέτρησε 17 πόντους στο πρώτο μισό) πέρασε στην αντεπίθεση και κατάφερε να ξεφύγει μέχρι και στο +11 (37-48, 18'), για να διατηρήσει τα ηνία στο ημίχρονο (40-50, 20'). Παρά την κυριαρχία των Ιταλών, οι παίκτες του Τρινκιέρι, πλησίασαν στους 5 πόντους (63-68, 29'), όμως ο Σιλντς με εύστοχο τρίποντο διαμόρφωσε το 63-71 του τρίτου δεκαλέπτου. Διαφορετική ήταν η εικόνα του αγώνα στο τελευταίο μέρος, καθώς οι Βαυροί ανέβασαν στροφές και με μπροστάρηδες τους Μπόλντγουιν και Ζίπσερ βρέθηκαν σε θέση οδηγού (80-79, 37'). Τα τελευταία λεπτά ήταν δραματικά, καθώς με το σκορ στο 82-82, 23 δευτερόλεπτα πριν το φινάλε, ο Λούτσιτς με γκολ-φάουλ έκανε το 83-82. Στην επόμενη επίθεση της Αρμάνι, ο Γκιστ κέρδισε το φάουλ από τον Σιλντς και με 9.7'' να απομένουν ο Λούτσιτς πήγε στη γραμμή των βολών και με 2 εύστοχες βολές διαμόρφωσε το τελικό 85-82.

Από τους νικητές ξεχώρισε ο Μπόλντγουιν με 18 πόντους, ενώ ο Ζίπσερ σημείωσε 16 πόντους.

Από το σύνολο του Μεσίνα διακρίθηκε ο Ντιλέινι με 28 πόντους, ενώ ο Σιλντς πέτυχε 17 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 23-19, 40-50, 62-71, 85-82.