Ερ. Αστέρας-Μπαρτσελόνα 60-72: «Άλωσαν» το Βελιγράδι οι μπλαουγκράνα

Η Μπαρτσελόνα "άλωσε" το Aleksandar Nikolic Hall, νικώντας τον Ερυθρό Αστέρα με 72-60 και ανέβηκε στο 15-6, με τους ερυθρόλευκους να πέφτουν στο 7-14.

Οι μπλαουγκράνα ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα και προηγήθηκαν με δέκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (21-11). Παρότι, οι γηπεδούχοι μείωσαν στους τρεις πόντους (31-28) και έκαναν ένα επί μέρους σκορ 20-14 στην δεύτερη περίοδο, η Μπαρτσελόνα διατήρησε το προβάδισμα της και ήταν μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (35-31).

Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να προηγούνται και ανέβασαν την σιαφορά με ένα επί μέρους σκορ 22-14, με αποτέλεσμα να είναι με δώδεκα πόντους μπροστά στο τέλος της τρίτης περιόδου (55-43). Οι μπλαουγκράνα ανέβασαν την διαφορά στους 21 πόντους (66-45), με τους γηπεδούχους να μειώνουν στους δέκα πόντους (70-60, 39'), αλλά τελικώς η Μπαρτσελόνα να παίρνει την νίκη με 72-60.

Από τον Ερυθρό Αστέρα ξεχώρισαν οι Ντόμπριτς και Λόιντ με 11 και 9 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Μπαρτσελόνα διακρίθηκαν οι Χίνγκινς και Οριόλα με 14 και 12 πόντους.

Περίοδοι:  11-21, 31-35, 43-55, 60-72