Χίμκι-Εφές 77-105: Επέστρεψε στις νίκες με κορυφαίο τον Σιμόν

Η Εφές πήρε ένα σπουδαίο "διπλό" στην Arena Mytishchi, νικώντας την Χίμκι με 105-77 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 5-4, με την Ρωσική ομάδα να πέφτει στο 2-7.

Η Χίμκι πήρε το προβάδισμα στο τέλος της πρώτης περιόδου (39-29), αλλά η Εφές παίζοντας πιο αποτελεσματικά, πήρε προβάδισμα εφτά πόντων στο τέλος του ημιχρόνου (58-51).

Οι φιλοξενούμενοι πάτησαν το γκάζι στο σκορ, με ένα επί μέρους σκορ 28-12 στην τρίτη περίοδο και πήραν διαφορά 23 πόντων. Παρά το γεγονός η Χίμκι πίεσε, η Εφές διαχειρίστηκε σωστά την κατάσταση και νίκησαν την Ρωσική ομάδα με 105-77.

Από την Χίμκι διακρίθηκαν οι Μίκι και Τιμά με 13 πόντους έκαστος, ενώ από την Εφές ξεχώρισαν οι Σιμόν και Λάρκιν με 24 και 20 πόντους αντίστοιχα.

Περίοδοι: 30-29, 51-58, 63-86, 77-105