Moνακό-Φενέρμπαχτσε 93-88: 1-1 με υπογραφή Λόιντ

Ένα μεγάλο τρίποντο του Λόιντ σφράγισε την νίκη για τους Μονεγάσκους έναντι της Φενέρ  με σκορ 93-88 , με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν την σειρά σε 1-1.

Φουριόζοι μπήκαν οι Μονεγάσκοι στην πρώτη περίοδο και με αρχηγό τον Τζέιμς προηγήθηκαν με 9-0 , με τον Ντόρσει να το παίρνει προσωπικά και με τους 11 προσωπικούς πόντους μείωσε σε 14-11. Ένα 13-0 των γηπεδούχων με τα τρίποντα του Μοτεγιούνας διαμόρφωσε το 27-11 , με τους Τούρκους να απαντάνε με τα τρίποντα του Πιερ και του Γουίλμπεκιν και να μειώνουν σε 31-21 στο τέλος της περιόδου. Στο δεύτερο δεκάλεπτο, τα τρίποντα του Καλάθη και του Γκούντουριτς μείωσαν την διαφορά στους τέσσερις πόντους (44-40), οι γηπεδούχοι έβγαλαν αντίδραση και με ένα 8-2 ανέβασαν την διαφορά σε διψήφιες τιμές (52-42), με τα συνεχόμενα τρίποντα του Γουίλμπεκιν στο τελευταίο λεπτό να μειώνει για την ομάδα του και πάλι στους τέσσερις στο ημίχρονο (54-50).

Στο δεύτερο μέρος ,οι φιλοξενούμενοι ήταν καταπληκτικοί και σε επίθεση και σε άμυνα όπως μαρτυρά το επιμέρους 11-24. Τα τέσσερα συνεχόμενα τρίποντα του Ντόρσει στην αρχή της περιόδου , έδωσαν προβάδισμα στην Φενέρ με σκορ 68-62, με τους Τούρκους να συνεχίζουν να βγάζουν σπουδαίες άμυνες όπου και τις μετουσίωσαν σε καλάθια μπροστά, έκλεισαν την τρίτη περιίοδο όντας μπροστά με σκορ 74-65. Ένα 12-1 της Μονακό στο πρώτο πεντάλεπτο της τελευταίας περιόδου με τον Λόιντ και τον Μπλοσγκειμ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους Μονεγάσκους με σκορ 77-75. Οι Τούρκοι αντέδρασαν και πάλι με πρωταγωνιστή τον Ντόρσει και πήραν προβάδισμα δυο πόντων (77-79). Οι δυο ομάδες πήγαιναν πόντο πόντο , μέχρι τα τελευταία λεπτά (85-85,38:24) . Λόιντ και Ντιαλό έδωσαν το προβάδισμα πέντε πόντων στην Μονακό (90-85,39:22) με τον Γουίλμπεκιν να απαντά με ένα μεγάλο τρίποντο και να μείωνει σε 90-88 32 δευτερόλεπτα από το τέλος. Την τελευταία λέξη του παιχνιδιού την είχε όμως ο Λόιντ που με μεγάλο τρίποντο στα 7'' χάρισε την νίκη στην ομάδα του με σκορ 93-88 και συνεπώς το 1-1.

Σπουδαίο παιχνίδι για τους νικητές έκανε ο Μοτεγιούνας με 18 πόντους και ακολούθησε ο Λόιντ με 15. Ενώ για τους Τούρκους ο Ντόρσει είχε 25 πόντους με 6 τρίποντα και ακολούθησε ο Γουίλμπεκιν με 23.

Τα δεκάλεπτα: 31-21, 54-50, 65-74, 93-88