Μονακό - Ρεάλ Μ. 98-76: Ότι έπαθε στο ΟΑΚΑ,το έκανε στους Μαδριλένους

Η Μονακό ήταν εκπληκτική κόντρα στην πρωτοπόρο Ρεάλ και επικράτησε με 98-76,επιστρέφοντας στις νίκες.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ καλά το παιχνίδι και προηγήθηκαν 13-4 με καλάθι του Τζέιμς,ενώ στην συνέχεια διατήρησαν έναν τρομερό επιθετικό ρυθμό με το δεκάλεπτο να λήγει 33-20. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Ρεάλ μείωσε σε 33-26 με δύο γρήγορα τρίποντα του Ροντρίγκεθ,όμως η συνέχεια άνηκε στους Μονεγάσκους οι οποίοι προηγήθηκαν ακόμα και με 20 πόντους με καλάθι του Ντιαλό (56-36) με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με το σκορ στο 56-40.

Στο δεύτερο μισό η Μονακό έκανε ένα σερί 11-0 για το 67-42,ενώ η διαφορά έφτασε και στους 29 με καλάθι του Μοτιεγιούνας (80-51) πριν το 80-54 του τρίτου δεκαλέπτου. Η τελευταία περίοδος εξελίχθηκε σε τυπική διαδικασία με την Μονακό να κάνει συντήρηση των μεγάλων διαφόρων για το τελικό 98-76.

Ο Τζόρνταν Λόιντ στην επιστροφή του πέτυχε 19 πόντους ενώ ο Μάικ Τζέιμς πέτυχε double double με 15 πόντους και 13 ασίστ. Για τους Μαδριλένους ο Μούσα είχε 12 και ο Ρούντι 11.

Τα δεκάλεπτα:33-20,56-40,80-54,98-76