Βιλερμπάν - Βαλένθια 55-78: Άνετο πέρασμα από την Γαλλία για τις "νυχτερίδες"

Η Βαλένθια επικράτησε με άνεση της Βιλερμπάν στην Γαλλία με 78-55 και ανέβηκε στο 7-6 στην βαθμολογία της Euroleague.

Ο αγώνας ήταν ισορροπημένος στην αρχή με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και την Βιλερμπάν να παίρνει μια διαφορά της τάξεως των 5 πόντων στο τέλος του δεκαλέπτου με καλάθι του Κάουντι (23-18).Παρόμοια κατάσταση και στην δεύτερη περίοδο με τους Γάλλους να κρατούν σταθερά ένα μικρό προβάδισμα μέχρι το τρίποντο του Σέμι Οτζελέγε (30-33) με το ημίχρονο να κλείνει στο 33-35.
Η τρίτη περίοδος ανήκε ολοκληρωτικά στους Ισπανούς οι οποίοι με σκορ περιόδου 8-18 ανέβασαν την διαφορά στους δώδεκα (41-53). Η Βαλένθια συνέχισε στο ίδιο τέμπο και απομακρύνθηκε ακόμα περισσότερο από την αντίπαλο της και εν τέλει κέρδισε εύκολα με 55-78.

Για την Ασβέλ ο Λοβέρν είχε 13 πόντους και 8 ριμπάουντ και ο Καμπαρό προσέθεσε άλλους 12 πόντους,ενώ για τους νικητές ο Οτζελέγε είχε 16 και ο Τζόουνς 14.

Τα δεκάλεπτα:23-18,33-35,41-53,55-78