Ουνικάχα Μάλαγα-Μπάγερν 80-73: Λύγισαν στα τελευταία λεπτά τους Βαυαρούς οι Ανδαλουσιανοί

Η Ουνικάχα Μάλαγα νίκησε την Μπάγερν Μονάχου με 80-73 σε φιλικό αγώνα  στην Ανδαλουσία.

Αν και η Ουνικάχα Μάλαγα πήρε προβάδισμα με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (18-14), η Μπάγερν Μονάχου προηγήθηκε με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (44-38).

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με τους Βαυαρούς να προηγούνται με τέσσερις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (58-54). Η Ουνικάχα Μάλαγα είχε ένα επί μέρους σκορ 26-15 στην τέταρτη περίοδο και νίκησε την Μπάγερν Μονάχου με 80-73 σε φιλικό αγώνα στο πλαίσιο του τουρνουά «Costa del Sol».

Οι Βαυαροί είχαν πολλές απουσίες στην αποστολή τους, αφού δεν αγωνίστηκαν οι διεθνείς παίκτες που αγωνίστηκαν στο Παγκόσμιο Κύπελλο 2023, με τον Τρεμέλ Ντάρντεν να τον βοηθάει στην προετοιμασία,

Από την Μπάγερν Μονάχου διακρίθηκαν οι Έντουαρντς, Γουάιντεμαν και Γκίλεσπι με 14, 13 και 12 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 18-14, 38-44, 54-58, 80-73