Ιταλικό Σούπερ Καπ: Νίκες για Κρεμόνα και Βαρέζε (pic)

Πέρα από τις Βίρτους Μπολόνια και Αρμάνι Μιλάνο, νίκες για τους αγώνες του Ιταλικού Σούπερ Καπ σημείωσαν και οι Βανόλι Κρεμόνα και Βαρέζε.

Αναλυτικά:

Βανόλι Κρεμόνα- Ρέτζιο Εμίλια: 75-69

Η Βανόλι Κρεμόνα πάτησε το γκάζι στην πρώτη περίοδο (16-6) και βρέθηκε μπροστά με έξι πόντους στο ημίχρονο (33-27). Αν και η Ρέτζιο Εμίλια έφερε το ματς στα ίσα στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου (45-45), η Κρεμόνα πήρε την νίκη με 75-69.

Από την Κρεμόνα ξεχώρισαν οι Κουρνόχ και Γουίλιαμς με 21 και 16 πόντους έκαστος, ενώ οι Μπόστιτς και Τέιλορ πρόσθεσαν 15 και 11 πόντους.

Περίοδοι: 16-6, 33-27, 45-45,75-69

Βαρέζε-Καντού: 84-77

Οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες στο ημίχρονο (38-38), με τον Λουις Σκόλα να αποτελεί τον μαέστρο της Βαρέζε και να την οδηγεί στην νίκη με 84-77.

Από την Βαρέζε ξεχώρισε ο Σκόλα με τους 26 πόντους και τα 6 ριμπάουντ, ενώ από την Καντού διακρίθηκε ο Σμιθ με 26 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Περίοδοι: 24-22, 38-38, 62-58, 84-77