Mίλων-Πανερυθραϊκός 68-81: Kόκκινο διπλό με φανταστικό Μπρούερ στο ντεμπούτο του

Σπουδαία εμφάνιση έκανε η ομάδα της Ερυθραίας η οποία άλωσε το κλειστό "Κροίσος Πέρσης" αφού επιβλήθηκε του Μίλωνα με σκορ 81-68. Ονειρικό ντεμπούτο έκανε ο Μπρούερ στο πρώτο του αγώνα με τους κόκκινους πετυχαίνοντας 22 πόντους.

Την πρώτη του εκτός έδρας νίκη  έκανε ο Πανερυθραϊκός ο οποίος επιβλήθηκε του Μίλωνα με σκορ 81-68 , με τους κόκκινους να βρίσκονται στο 6-10 της βαθμολογίας και τον Μίλωνα να βρίσκεται στο 10-6.

Οι φιλοξενούμενοι επέβαλαν από την πρώτη περίοδο τον ρυθμό τους , ήταν όλη  την ώρα μπροστά χωρίς να απειληθούν καθόλου και με σπουδαίες άμυνες στο τέταρτο δεκάλεπτο κλείδωσαν την νίκη .

Σπουδαία εμφάνιση με τους κόκκινους στο πρ΄ωτο του παιχνίδι έκανε ο Μπρούερ με 22 πόντους με δυο τρίποντα , ενώ  ο Τσρνιτς είχε 13 με τον Κουφόπουλο και το Μπαζίνα να ακολουθούν με 10, ενώ από τους γηπεδούχους εν απουσία ΜακΚίσικ , ο Μπαρτ είχε 17 πόντους και ο Κανονίδης 16.

Διαιτητές: Στρέμπας-Φραγκούλη-Τζίμης (Μωϋσιάδης)

Δεκάλεπτα: 16-24, 36-40, 53-59, 68-81

Μίλων (Καραγιάννης): Σκορδίλης 6, Μελισσαράτος 9 (1), Παγώνης, Μοτσενίγος 3, Μπαρτ 17 (2), Δομπρογιάννης 2, Ζούμπος 5, Δημάκος 10 (1), Κανονίδης 16 (4).

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Τσρνιτς 13 (3), Νικολαΐδης 3 (1), Κουφόπουλος 10 (1), Τσουργιάννης 8, Μπρούερ 22 (5), Παπαζώτος, Μπαζίνας 10 (2), Κουρουπάκης 6, Αθηναίου 9 (1).