Ψυχικό-Μύκονος 80-87: 4Χ4 με ασταμάτητο Χουχούμη και συνεχίζει

Με… σπασμένα τα φρένα συνεχίζει η Μύκονος, που πέρασε από το Ψυχικό, επικρατώντας με 87-80, πετυχαίνοντας την τέταρτη νίκη σε ισάριθμες αγωνιστικές. Στο 0-4 έπεσαν οι γηπεδούχοι.

Το Ψυχικό ξεκίνησε δυνατά το ματς, αποκτώντας διψήφιο προβάδισμα από το πρώτο δεκάλεπτο (26-15). Η συνέχεια δεν ήταν η ανάλογη, με την Μύκονο να επιστρέφει και χάρη σε ένα επιμέρους 15-22 στην τελευταία περίοδο, να φτάνει στην νίκη.

Εκπληκτικός Χουχούμης με 27 πόντους και τέσσερα τρίποντα, με τον Ευστρατίου να έχει 15 πόντους και άλλα τρία τρίποντα. Για το Ψυχικό, ο Αθανασούλας είχε 16 πόντους και ο Κουκάς 14.

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ιωάν.-Αναστόπουλος-Κανελλόπουλος (Ελευθεριάδης Γ.)

Δεκάλεπτα: 26-15, 44-48, 65-63, 80-87

Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Παπανικολάου 10 (1), Κουκάς 14 (3), Τοπάλι 10 (2), Μιχαλούτσος 4 (1), Μάντζαρης 3 (1), Αθανασούλας 16 (4), Μπαλός 8, Καμπερίδης, Κέλι 12, Πιτούλης 3.

Μύκονος (Τζήμας): Χουχούμης 27 (4), Σταμάτης, Καψαλός 12 (2), Καμάρας 7 (1), Σπυρόπουλος 7 (1), Διαμαντάκος 4, Βοϊτσιεχόβσκι 11 (2), Πατσέκο-Ορτίθ 4, Παύλος, Ευστρατίου 15 (3).