Αρμάνι-Σάσαρι 80-75: Οι κόκκινοι έκαναν το 2-0 στην σειρά των ημιτελικών

Η Αρμάνι Μιλάνο νίκησε εντός έδρας την Σάσαρι με 80-75 και έκανε το 2-0 στην σειρά των ημιτελικών του ιταλικού πρωταθλήματος.

Πιο δυναμικά άρχισε η Σάσαρι, η οποία είχε το πάνω χέρι και ήταν μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (19-13). Η Αρμάνι βρήκε απαντήσεις και με ένα επί μέρους σκορ 26-19 στο δεύτερο δεκάλεπτο, προηγήθηκε με ένα πόντο στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (39-38).

Παρότι οι "νησιώτες" πήραν προβάδισμα με ένα πόντο στο 25' λεπτό (48-47), οι "κόκκινοι" είχαν τον πρώτο λόγο στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με τέσσερις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (60-56). Η Αρμάνι κράτησε την διαφορά της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Σάσαρι με 80-75.

Από την Αρμάνι διακρίθηκε ο Ντατόμε με 19 πόντους, με τους Ναπίερ και Σίλντς να βάζουν από 14 πόντους έκαστος. Από την Σάσαρι ξεχώρισαν οι Μπέντζιους και Ντόουβ με 21 και 12 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 13-19, 39-38, 60-56, 80-75