Αρμάνι-Πέζαρο 94-68: Σαρωτικοί οι Μιλανέζοι που έκαναν το 1-0

Η Αρμάνι Μιλάνο νίκησε εντός έδρας την Πέζαρο με 94-68 και έκανε το 1-0 στην σειρά των προημιτελικών του ιταλικού πρωταθλήματος.

Δυνατό ξεκίνημα για την Αρμάνι, η οποία είχε τον πρώτο λόγο και ήταν μπροστά με δέκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (26-16). Οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 28-17, προηγήθηκαν με 21 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (54-33).

Οι Μιλανέζοι κράτησαν την διαφορά τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου σε υψηλά επίπεδα και προηγήθηκαν με 22 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (78-56). Η Αρμάνι διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Πέζαρο με 94-68, κάνοντας το 1-0 στην σειρά των προημιτελικών του ιταλικού πρωταθλήματος.

Από την Αρμάνι διακρίθηκαν οι Μπάρον και Ντατόμε με 19 και 17 πόντους αντίστοιχα. Από την Πέζαρο ξεχώρισαν οι Κράβιτς και Τότε με 13 και 11 πόντους, με τον Βασίλη Χαραλαμπόπουλο να έχει επτά πόντους, έξι ριμπάουντ και δύο ασίστ σε 28 λεπτά.

Δεκάλεπτα: 26-16, 54-33, 78-56, 94-68