Παρτιζάν-Στουντέτσκι 112-83: Στα ημιτελικά της Αδριατικής λίγκας οι ασπρόμαυροι

Η Παρτιζάν νίκησε εντός έδρας την Στουντέντσκι Σεντάρ με 112-83, κάνοντας το 2-1 στην σειρά και προκρίθηκε στα ημιτελικά της Αδριατικής λίγκας, εκεί που θα αντιμετωπίσει την Τσεντεβίτα Ολίμπια.

Η Παρτιζάν είχε δυνατή αρχή στα πρώτα λεπτά και ήταν μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (27-21). Οι "ασπρόμαυροι" ανέβασαν ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 30-17, προηγήθηκαν με 19 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (57-38).

Οι γηπεδούχοι είχαν το πάνω χέρι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με 17 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (80-63). Η Παρτιζάν διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Στουντέντσκι Σεντάρ με 112-83.

Από την Παρτιζάν διακρίθηκαν οι Νάναλι και Λεντέι με 17 και 14 πόντους αντίστοιχα. Από την Στουντέντσκι Σεντάρ ξεχώρισαν οι Ίβισιτς και Τάσιτς με 13 και 12 πόντους.

Δεκάλεπτα: 27-21, 57-38, 80-63, 112-83